facebook
cris

Kooperatywa.ong.pl

Ogłoszenia

Prowadzisz działalność ekonomiczną - uzyskaj wsparcie

2015-03-17

Twojej organizacji brakuje środków na rozwój? Chcesz zwiększyć jej samodzielność i stabilność finansową oraz uniezależnić się od dotacji i darowizn? Rozwiązaniem może być podjęcie działalności ekonomicznej przy organizacji.

Zgłoś się do Inkubatora Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego, który oferuje organizacjom długofalową pomoc. Przy jego wsparciu przeanalizujesz gotowość swojej organizacji do podjęcia działalności ekonomicznej oraz przygotujesz ją do jej prowadzenia.

Co oferujemy?
Każda organizacja otrzyma wsparcie coacha – indywidualnego opiekuna, z którym:
- dokona samooceny pod kątem gotowości do rozpoczęcia działalności ekonomicznej;
- wybierze najodpowiedniejszą formę dla planowanej działalności;
- wypracuje plan rozwoju, czyli zaplanuje kolejne działania, najważniejsze dla organizacji z punktu widzenia jej potrzeb (ze szczególnym uwzględnieniem działalności ekonomicznej);
- wdroży plan rozwoju (coach będzie m.in. pomagał przygotować biznesplan oraz - w przypadku chęci zarejestrowania działalności - przejść procedurę rejestracji i rozpoczęcia prowadzenia działalności);
- rozpatrzy możliwość pozyskania funduszy na planowaną działalność.

Dodatkowo dla zainteresowanych będzie możliwość wzięcia udziału w działaniach dodatkowych, np.:
- dostosowanych do indywidualnych potrzeb organizacji bezpłatnych szkoleniach dla członków zespołu, niezbędnych do rozpoczęcia działalności ekonomicznej;
- specjalistycznym doradztwie księgowym, prawnym i marketingowym, ukierunkowanym na wsparcie w podjęciu działalności zarobkowej.

Współpraca z coachem będzie polegała na cyklicznych spotkaniach z przedstawicielami organizacji. Coach będzie wspierał i monitorował bieżące działania organizacji, udzielał niezbędnych wskazówek i podpowiedzi.

Coaching skierowany jest dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej (np. stowarzyszeń, fundacji), działających na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego (Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiat wodzisławski, rybnicki, raciborski).

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Inkubatorem Ekonomii Społecznej w Rybniku pod nr tel.: 32 739-55-12 wew. 105 lub na e-mail: sonia.lenarczyk@cris.org.pl.

czytaj więcej

Kontakt

sonia.lenarczyk@cris.org.pl

Galeria

  • Prowadzisz działalność ekonomiczną - uzyskaj wsparcie