facebook
cris

Kooperatywa.ong.pl

Ogłoszenia

Baw się na Festiwalu Organizacji Pozarządowych w Wodzisławiu Śląskim

2015-05-19

W czwartek, 21 maja na wodzisławskim rynku już po raz trzeci odbędzie się „Festiwal Organizacji Pozarządowych”. Organizatorzy szykują moc atrakcji!

Celem  imprezy jest prezentacja potencjału lokalnych organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej, promowanie ich różnorodności oraz integracja środowiska trzeciego sektora.

Uczestnicy Festiwalu będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą działań realizowanych przez lokalne podmioty ekonomii społecznej. Przedstawiciele trzeciego sektora zaprezentują swoje umiejętności w ramach występów artystycznych i sportowych, warsztatów czy kącików tematycznych. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

Tegoroczna edycja podzielona będzie na dwie części. Organizatorem pierwszej, odbywającej się w godzinach od 10.00 do 13.00, jest Inkubator Ekonomii Społecznej przy Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim. W jej trakcie zostaną podsumowane działania przeprowadzone w ramach projektu pt.: „Inkubator Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego” realizowanego od 2012 roku przez Powiat Wodzisławski we współpracy z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych oraz Miastem Jastrzębie Zdrój, Miastem Rybnik, Powiatem Rybnickim, Powiatem Raciborskim oraz Żorskim Centrum Organizacji Pozarządowych.

Organizatorem drugiej części Festiwalu, która odbywać się będzie w godzinach od 13.00 do 16.00 jest Centrum Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika oraz Powiat Wodzisławski. W ramach tej odsłony, podsumowany zostanie projekt pt. „Razem znaczy lepiej” realizowany przez Powiat Wodzisławski we współpracy z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika.
Dla odwiedzających stoiska zaplanowano poczęstunek.

Projekty są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kontakt:

Barbara Jasińska-Musik


Z-ca Naczelnika Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim

ul. Pszowska 92a, 44-300 Wodzisław Śląski

tel. 032 41 20 943

e-mail: barbara.musik@powiatwodzislawski.pl
 
 

czytaj więcej

Kontakt

barbara.musik@powiatwodzislawski.pl
 

Galeria

  • Baw się na Festiwalu Organizacji Pozarządowych w Wodzisławiu Śląskim