facebook
cris

Kooperatywa.ong.pl

Informacje

Zainspiruj się: Well Done, czyli dobre rzeczy z Cieszyna

2014-11-30

Jeśli zaczęliście już powoli rozglądać się za gwiazdkowymi prezentami, koniecznie sprawdźcie ofertę Fundacji Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem” z Cieszyna. Marka Well Done to proste produkty, zaprojektowane przez młodych projektantów i wykonane z naturalnych materiałów przez podopiecznych fundacji. Kupując je – zyskujesz dobrą jakość, a jednocześnie robisz coś dobrego dla innych.

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej "Być Razem" powołana została w 2007 roku przez Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej "Być Razem" z Cieszyna. Fundacja prowadzi w Cieszynie przedsiębiorstwo społeczne, realizuje projekty ukierunkowane na aktywizację poprzez pracę i edukację osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pomaga w tworzeniu nowych miejsc pracy, wspiera powrót do społeczeństwa osób zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem społecznym. Produkty sygnowane marką Well Done tworzone są właśnie przez osoby bezrobotne, uczestniczące w warsztatach aktywizacyjnych. 

Nowoczesny design i funkcjonalność produktów Well Done to efekty pracy młodych projektantów, którzy opracowali wzory produktów, zorientowanych na potrzeby społecznego przedsiębiorstwa, prowadzonego przez Fundację „Być Razem”. Projekty powstały jako efekt współpracy Fundacji z ASP w Warszawie, Holon Institute of Technologu z Izraela oraz Zamku Cieszyn w ramach projektu „Od idei do obiektu, od obiektu do produktu”.

Na gwiazdkowe prezenty polecamy zwłaszcza szereg eleganckich i ekskluzywnych produktów dla  domu, takich jak:

- Choinka świecznik 

Świąteczna choinka na cały rok. Każda z jej części to świecznik. Podarunek przydatny przez cały rok. Choinkę rozkłada się tworząc trzy świeczniki, pasujące do różnych okazji.W świecznikach można osadzić klasyczne, długie świece. Wykonana z woskowanego drewna bukowego, ekskluzywnie wykończona chromowaną stalą nierdzewną.

Cena: 195 zł

- Gravity Elegancki stojak na wino

Gravity - stojak na wino - eksponuje wino w nowy i zaskakujący sposób. Sprytnie umieszczone butelki podtrzymują konstrukcję zbudowaną z trzech desek. Gravity jest składany, wykonany z litego drewna dębowego i doskonale koresponduje ze szlachetnością wina, a charakterystyczne detale nadają mu ostateczny, mocny wyraz. 

Cena: 98 zł

- Podkładowca

Zestaw podkładek filcowych pod gorące i zimne napoje, chroniące blat stołu przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Projekt Podkładowcy otrzymał nagrodę główną w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „Zaprojektuj Dobrą Rzecz” w 2012 r.

Cena: 49 zł

Więcej informacji o fundacji i sklep online:
http://www.welldone.co/pl/

czytaj więcej

Galeria

  • Zainspiruj się: Well Done, czyli dobre rzeczy z Cieszyna
  • Podkładowca
  • Choinka świecznik
  • Choinka świecznik
  • Gravity stojak na wino