facebook
cris

Kooperatywa.ong.pl

Informacje

Widzi MIsie: coś dla dzieci, coś dla mam

2013-05-17

1 czerwca w Rybniku rusza Klub Aktywnego Malucha Widzi MIsie. Miejsce szczególne, bo to społeczna inicjatywa, w ramach której młode mamy postanowiły stworzyć miejsce dla innych mam i ich pociech. Przedsięwzięcie wspiera rybnickie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.

Dla prawie 700 maluchów nie znalazło się miejsce w rybnickich przedszkolach. To właśnie dla nich w Rybniku powstaje Klub Aktywnego Malucha Widzi Misie. – Nasza oferta będzie skierowana do rodziców w różnej sytuacji. Będziemy prowadzić zajęcia i warsztaty w blokach godzinowych dostosowanych do potrzeb rodziców, będą to przede wszystkim zajęcia przedprzedszkolne dla dzieci w wieku 2-4. Zachęcamy też do wizyt w naszym Klubie te Mamy, które nie pracują i same opiekują się dzieckiem, a chciałyby, żeby ich maluszek miał większy kontakt z rówieśnikami i powoli adaptował się do przedszkola lub uczył się angielskiego, bo codziennie dzieci będą mogły skorzystać z bloku zajęć z języka angielskiego, prowadzonych przez anglistę-pedagoga – mówi Małgorzata Muras, jedna z pomysłodawczyń Klubu.

Nowatorska w Rybniku będzie popołudniowa opieka godzinowa sprawowana przez pedagogów, również w soboty. - Nie będziemy kolejną sztywną placówką, ale miejscem z wieloma możliwościami i szeroką ofertą, skierowanym dla ludzi otwartych. Także dla tych rodziców, którzy np. pracują w domu lub w niepełnym wymiarze godzin i potrzebują skorzystać z pomocy kogoś, kto zaopiekuje się ich pociechą tylko przez kilka godzin w tygodniu – tłumaczy Małgorzata Muras.

Skorzystać będą mogły też najmłodsze maluszki i ich mamy. - Na zajęcia ogólnorozwojowe, które będą prowadzone dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat, maluszek przychodzi z opiekunem, który może uczestniczyć w zabawach bądź  siedzieć z boku i obserwować, popijając kawę z innymi.  Jest to rozwiązanie bardzo popularne za granicą, doskonały sposób, żeby połączyć opiekę nad maluchem z szansą na relaks, wyjście z domu, poznanie innych mam - dodaje Małgorzata Muras.

Dlaczego Klub Malucha Widzi Misie jest miejscem tak szczególnym? Przede wszystkim to nie jest zwykła firma, tylko nowatorska w naszym regionie spółdzielnia społeczna. Tworzy ją grupa twórczych pedagogów i zaangażowanych rodziców. – Chcemy, żeby to miejsce było nie tylko miejscem opieki nad dziećmi, ale też miejscem spotkań dla mam, miejscem, gdzie będzie się działo dużo ciekawych rzeczy. Oprócz zajęć dla dzieci, naszym celem jest też zaktywizowanie mam. W naszym klubie mamy będą mogły połączyć siły, by robić coś twórczego, skorzystać z porad specjalistów, czy napić się pysznej kawy, nie rozstając się ze swoim maluchem – mówi Witek Kaźmierczak, jedyny mężczyzna w spółdzielczym kolektywie pań. W Klubie będzie można zorganizować też urodziny  czy urządzić „baby shower”, imprezę dla przyszłych mam.

Klub Aktywnego Malucha powstaje dzięki wsparciu Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w ramach projektu Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości. Wielkie otwarcie klubu już 1 czerwca. - W ten szczególny dzień zaplanowaliśmy rodzinny piknik z  wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będzie można zatańczyć zumbę na trawie,  pobawić się chustą klanza i gonić olbrzymie bańki mydlane. Przy wejściu będzie  można zapisać się na darmowe zajęcia , które odbędą się w pierwszym tygodniu czerwca - zachęca Małgorzata Muras

czytaj więcej

Galeria

  • Widzi MIsie: coś dla dzieci, coś dla mam
  • Widzi MIsie: coś dla dzieci, coś dla mam
  • Widzi MIsie: coś dla dzieci, coś dla mam
  • Widzi MIsie: coś dla dzieci, coś dla mam
  • Widzi MIsie: coś dla dzieci, coś dla mam