facebook
cris

Kooperatywa.ong.pl

Informacje

Zainspiruj się: z wizytą w Łużyckiej Spółdzielni Socjalnej

2015-06-25

Dzisiaj „węszymy” w Łużyckiej Spółdzielni Socjalnej. „Węszymy”, bo Spółdzielnia prowadzi Hotel dla Zwierząt. To tu wyjeżdżający na wakacje właściciele czworonogów mogą oddać swojego pupila pod profesjonalną opiekę. Tutaj również swój azyl znajdują psy, które swojego pana nie mają - porzucone, chore lub agresywne.

Ta rodzinna Spółdzielnia działa od 2010 roku i w Piotrowie, malowniczo położonej wsi w województwie lubuskim prowadzi Pensjonat dla Zwierząt. Prezesem Spółdzielni jest pan Dariusz Stanek, vice-prezesem pani Gabriela Zdrojewska. Aktualnie placówka liczy pięciu członków, którzy swoimi działaniami i swoją postawą realnie poprawiają los zwierząt. Hotel  powstał z potrzeby niesienia pomocy potrzebującym czworonogom, dlatego prócz działalności nakierowanej na usługi hotelarskie, Spółdzielnia zajmuje się także opieką nad psami porzuconymi, chorymi i agresywnymi oraz tymi, które zostały uratowane przed zagłodzeniem lub uśpieniem. I to niestety te najczęściej znajdują tu schronienie i pomoc.  Spółdzielnia współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz zwierząt na terenie całej Polski, stąd do Pensjonatu  trafiają zwierzęta z całego kraju. Wszystkie, a szczególnie te po traumatycznych przejściach znajdą tu swój azyl, spokój, fachową opiekę oraz dużo miłości. Cierpliwość, zaangażowanie oraz empatia członków Spółdzielni sprawia, że zwierzaki odzyskują tu nie tylko siły i zdrowie, ale również… wiarę w człowieka. I to właśnie każde wdzięczne szczeknięcie psa, który wraca do życia jest dowodem na to, że taka działalność ma sens i daje ogromną satysfakcję i radość.

Wszystkie czworonogi – te samotne i te oddane tu na kilka dni - mogą liczyć na fachową opiekę i profesjonalne, kompleksowe usługi. Pensjonat mieści się z dala od miejskiego zgiełku i hałasu, jest otoczony pięknymi terenami spacerowymi - lasami i łąkami, dlatego też psy czują się tu bezpiecznie i komfortowo. Co ważne, pracownicy do każdego zwierzaka podchodzą indywidualnie – oferowana opieka dostosowana jest do potrzeb i przyzwyczajeń konkretnego psiaka. Każdy z nich może również liczyć na długi codzienny spacer i zabawę z innymi psami.

Prowadzący Pensjonat zajmują się również szkoleniem czworonogów – posiadają w tym ogromne doświadczenie i wiedzę. Pani Gabriela szkoli psy nie tylko w kierunku posłuszeństwa i ratownictwa, zajmuje się również szkoleniem psów po traumatycznych przejściach i przeżyciach z przeszłości. Co ważne, zwierzaki szkolone są metodą pozytywną – a więc taką która gwarantuje dobrą zabawę nie tylko dla trenowanego czworonoga, ale również dla jego właściciela. Zajęcia prowadzone są indywidualne, a trenerka indywidualnie dobiera metodę i program szkolenia do  charakterów i predyspozycji zwierząt oraz oczekiwań ich właścicieli.

Prowadzenie hotelu dla zwierząt na odpowiednim poziomie i planowany w przyszłości rozwój działalności w kierunku agroturystyki wymaga nakładów finansowych. Potrzeby są duże, a obejmują między innymi rozwój monitoringu czy budowę ekologicznej oczyszczalni ścieków. Jednak zapał i wytrwałość członków Spółdzielni pozwala wierzyć, że cele te zostaną wkrótce osiągnięte.
Pan Dariusz i pani Gabriela w ramach działalności w stowarzyszeniu Rejonowy Sztab Ratownictwa prowadzą w Żarach ogrzewalnię dla osób bezdomnych oraz prowadzą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Niesienie pomocy ludziom i zwierzętom pasją i sposobem na życie? Pan Dariusz i pani Gabriela udowadniają, że to możliwe. Dlatego za taką działalność i taką postawę należy się... „szacun”!

Łużycka Spółdzielnia Socjalna
Piotrów 2
68-132 Przewóz

Prezes:
Dariusz Staniek tel. 784 958 724
Wiceprezes:
Gabriela Zdrojewska tel. 666 542 440

mail: luzyckass@wp.pl
www. luzyckaspoldzielniasocjalna.pl


czytaj więcej

Galeria

  • Zainspiruj się: z wizytą w Łużyckiej Spółdzielni Socjalnej